Specjalności chemiczne

Własne badania i rozwój

Jesteśmy przekonani o tym, że kluczem do sukcesu jest nieustanne szukanie najlepszych rozwiązań. Z tego powodu ośrodek badawczo-rozwojowy jest nieodłącznie związany z naszą firmą.

Nasza rola

A) rozwój naszych obecnych branż i wsparcie dla naszych klientów

  • rozwój i innowacje produktów
  • nieustanne ulepszanie procesów produkcyjnych i technologii
  • doradztwo techniczne dla naszych klientów
  • ulepszanie świadczonych usług zgodnie z potrzebami naszych klientów

B) badania i rozwój w nowych dziedzinach

  • rozszerzenie asortymentu produkcji naszej firmy w nowych branżach
  • wyszukiwanie nowych możliwości i rozwój zaawansowanych technologii
  • rozwój i realizacja produkcji nowych produktów

Naszym celem jest opracowywanie wysoce funkcjonalnych produktów produkowanych a następnie przetwarzanych jak najefektywniej. Dążymy do minimalizacji kosztów produkcji naszych i naszych klientów, ale jednocześnie kładziemy nacisk na bezpieczeństwo i ekologię produkcji i samego produktu.

Realizując nasze cele badawcze i rozwojowe współpracujemy z całym szeregiem krajowych i zagranicznych placówek w sektorze akademickim i prywatnym.

Opracowujemy efektywne i ekologiczne procesy przetwarzania klasycznych i alternatywnych surowców w celu produkowania wyrobów, które nam i naszym klientom dają użytek! 

Nasze doświadczenie

Nasz zespół badawczy i rozwojowy składa się z ponad 20 doświadczonych specjalistów posiadających wiedzę z wielu gałęzi przemysłu chemicznego. Zakres naszych możliwości fachowych sięga od rozwoju środków czyszczących i dezynfekcyjnych, poprzez technologie recyklingu, aż po nanomateriały. Nasi wysoce wykwalifikowani pracownicy potrafią znajdować inteligentne i efektywne rozwiązania, które są zgodnie z odpowiedzialnym podejściem do ochrony środowiska i trwałego rozwoju.

Potrafiliśmy opracować i wyprodukować szereg odnoszących sukcesy produktów, które zawsze reagują na aktualne potrzeby klientów, oraz przynoszą coś nowego i korzystnego. Ich stosowanie jest łatwe, bezpieczne i przyjazne dla środowiska. Dzięki temu wiele naszych wyrobów zdobyło dominującą pozycję na rynku wśród krajów europejskich, a nawet zdefiniowały przyszły kierunek rozwoju całej kategorii produktów. Takim wyrobem jest niewątpliwie środek czyszczący i dezynfekcyjny Savo. Inne nasze wyroby już niemal pół wieku są z powodzeniem sprzedawane na całym świecie. To jest przypadek środka do wykańczania powierzchni stali Feropur lub mas akumulatorowych przeznaczonych do ekstremalnych warunków. Opracowane przez nas formuły środków dezynfekcyjnych są sprzedawane w całej Europie pod różnymi markami.

Dla innych odpad, dla nas cenny surowiec!

Potrafimy przetwarzać surowce i materiały, które naszym partnerom sprawiają kłopoty. Opracowaliśmy, wybudowaliśmy i uruchomiliśmy np. unikatową na skalę światową technologią do recyklingu chloranu amonu z przeterminowanego paliwa rakietowego. Przed jej istnieniem niezużyte stare paliwo było drogo i niezbyt ekologicznie spalane. Wyjątkowość technologii potwierdza też fakt, że jest chroniona patentem.

Interesują Cię bardziej szczegółowe informacje o naszych badaniach i o rozwoju firmy Bochemie? Chcesz wiedzieć więcej na temat naszych doświadczeń i bieżących projektów?

Skontaktuj się z nami.

Chciałbym skontaktować się telefonicznie/drogą mailową: 
Helena Bužgová
Asystentka dyrektora
Tel.: +420 596 091 459
Helena.Buzgova@bochemie.cz

Chciałbym otrzymać więcej informacji:

*

* gwiazdką oznaczone pola są obowiązkowe

Jesteśmy dumnym członkiem tych instytucji:

obrázek eurochlorAsociace českých a slovenských zinkoven    nanoprogres  Nickel REACH Consortia  nano asociace  Svaz Chemického Průmyslu ČR  Zinc Reach  Cadmium reach consortium  The European Chemical Industry Council