Historyczny widok na współczesny zakład Bochemie a.s.

Bochemit na dorocznej konferencji przemysłu drzewnego i meblarskiego w Bułgarii

Coroczna konferencja przemysłu drzewnego i meblarskiego jest największym tego typu wydarzeniem w Bułgarii. Odbyła się 29 listopada 2019 r. W Borowcu, w sercu najstarszego górskiego kurortu na Bałkanach, 70 km od stolicy Sofii. W konferencji regularnie bierze udział około 150 przedstawicieli instytucji rządowych, uniwersytetów i szkół zawodowych oraz przedstawicieli firm działających w tej branży. Tegoroczny podtytuł brzmiał Przetwórstwo drewna i produkcja mebli.

W programie zaprezentowali się ważni międzynarodowi mówcy, między innymi z Niemiec, Francji, Włoch, Chorwacji i Polski. Rozmawiali o tematach branżowych, relacjonowali doświadczenia w swoich krajach, omawiali także możliwą współpracę handlową. Kluczowym gościem był prof. Sasha Peters, międzynarodowo ceniony specjalista w dziedzinie materiałoznawstwa z Niemiec, którego wkład związany był z innowacjami w materiałach meblowych.

Nasz wkład w ochronę drewna przed biotycznymi szkodnikami przyciągnął dużą uwagę. W szczególności skupiliśmy się na znaczeniu impregnacji, jej metodach i poprawności wykonania, a także na nowych trendach w tej dziedzinie.

Jesteśmy dumnym członkiem tych instytucji:

obrázek eurochlorAsociace českých a slovenských zinkoven    nanoprogres  Nickel REACH Consortia  nano asociace  Svaz Chemického Průmyslu ČR  Zinc Reach  Cadmium reach consortium  The European Chemical Industry Council