Historyczny widok na współczesny zakład Bochemie a.s.

Chemia pomaga

Co przychodzi ci na myśl, kiedy mówisz o chemii? Wraz ze Związkiem Przemysłu Chemicznego widzimy ważną dziedzinę naukową i przemysłową, której odkrycia i wynalazki ukształtowały nowoczesne społeczeństwo. Chemia oferuje również pewne rozwiązania aktualnych wyzwań, takich jak zrównoważony wzrost gospodarczy w połączeniu z ochroną środowiska.

I nie tylko to, chemia jest na co dzień wokół nas i z nami - pijemy wodę uzdatnioną chemicznie, bez reakcji chemicznych nie mielibyśmy sera, piwa, wina, drożdży, kapusty kiszonej czy jogurtu, dezynfekuje ręce i pomieszczenia, kryminalistyka wykorzystuje chemię w celu wyjaśnienia przestępstw, dzięki chemii pozyskujemy z ropy np. paliwa, tworzywa sztuczne, farby, lekarstwa itp.

Platforma „Chemia Pomaga” jest zatem wkładem w debatę o znaczeniu i misji chemii w naszych czasach. A częścią tego jest nasz Bochemit.

Kampania będzie przebiegać w kilku falach w Internecie w postaci bannerów przekierowujących na stronę Związku Przemysłu Chemicznego. Posiada kilka wizualizacji, po kliknięciu w baner można przeczytać więcej informacji na temat konkretnego zagadnienia, a następnie przedostać się na stronę producenta. Na przykład z banera z kratownicą można przejść aż na stronę www.bochemit.eu.

Jesteśmy dumnym członkiem tych instytucji:

obrázek eurochlorAsociace českých a slovenských zinkoven    nanoprogres  Nickel REACH Consortia  nano asociace  Svaz Chemického Průmyslu ČR  Zinc Reach  Cadmium reach consortium  The European Chemical Industry Council