Historyczny widok na współczesny zakład Bochemie a.s.

Festiwal drewnianych budynków i dachów 2019 z Bochemitem

Bochemit rozumie drewno i dlatego nie mogło zabraknąć go na Festiwalu drewnianych budynków i dachów, który firma NEMA, spol. s r.o. z Olešnic w południowych Czechach zorganizowała w ostatni weekend w swojej siedzibie nie tylko dla partnerów biznesowych z szeregu innych firm z branży drzewnej i dachowej, ale także dla ogółu społeczeństwa.

Odwiedzający mieli okazję wysłuchać wykładów, którym patronowało między innymi Stowarzyszenie Dostawców Domków Prefabrykowanych lub Instytut Badawczo-Rozwojowy Drewna, m.in. o tym, jak zorientować się na rynku konstrukcji drewnianych, o wyjątkowości konstrukcji i budowli opartych na drewnie lub konstrukcji drewnianej z certyfikacyjnego punktu widzenia. Innych przydatnych informacji udzielili producenci materiałów stosowanych w budynkach o konstrukcji drewnianej. Na stoisku Bochemit wyjaśniliśmy przede wszystkim, dlaczego impregnacja jest ważna i dlaczego nie należy jej lekceważyć, ale także jak należy ją prawidłowo wykonać.

NEMA, SPOL. s.o., pierwotnie mała rodzinna firma stolarska i ciesielska, jest dziś jednym z liderów w branży producentów i dostawców drewnianych konstrukcji dachowych i systemów paneli do prefabrykowanych konstrukcji drewnianych.

Jesteśmy dumnym członkiem tych instytucji:

obrázek eurochlorAsociace českých a slovenských zinkoven    nanoprogres  Nickel REACH Consortia  nano asociace  Svaz Chemického Průmyslu ČR  Zinc Reach  Cadmium reach consortium  The European Chemical Industry Council