Historyczny widok na współczesny zakład Bochemie a.s.

MEFTEX na targach mtex+ Chemnitz

W dniach 29. - 30. maja 2018 na 7. Międzynarodowych Targach Tekstyliów Technicznych w Chemnitz, Niemcy zaprezentowaliśmy szerokiej grupie profesjonalistów naszą nowość– metalizowaną tkaninę pod marką MEFTEX.

Głównymi tematami tegorocznych targów były funkcjonalne i inteligentne tkaniny, obróbka ich powierzchni i powlekanie tekstyliów, kompozyty tekstylne i recykling, digitalizacja produkcji, opracowanie metod i procedur, kontrola i certyfikacja oraz ochrona przed plagiatem. Na targach spotykają się eksperci przemysłu tekstylnego nie tylko z użytkownikami z różnych branż (zwłaszcza z przemysłu motoryzacyjnego, kolejowego, branży lotniczej i żeglugowej, medycznej i maszynowej), ale także ze specjalistami do spraw badań, rozwoju i edukacji.  

Podczas targów spotkaliśmy się jak formalnie, tak i nieformalnie z przedstawicielami wielu czeskich, niemieckich, włoskich i hiszpańskich firm tekstylnych zajmujących się innowacjami w branży tekstylnej. W MEFTEXie docenili unikalną technologię chemicznego nakładania różnego rodzaju metali na powierzchnię materiałów tekstylnych przyjazną dla środowiska naturalnego, jego wyjątkowe właściwości i możliwości szerokiego zakresu zastosowania.

Jesteśmy dumnym członkiem tych instytucji:

obrázek eurochlorAsociace českých a slovenských zinkoven    nanoprogres  Nickel REACH Consortia  nano asociace  Svaz Chemického Průmyslu ČR  Zinc Reach  Cadmium reach consortium  The European Chemical Industry Council