Historyczny widok na współczesny zakład Bochemie a.s.

W dalszym ciągu wspieramy ratowanie zabytków

Już piąty rok z rzędu wspieramy konserwację zabytków w Czeskiej Republice - i w roku 2021 będziemy nadal wspierać projekty Instytutu Zabytków i Kultury. Jest to organizacja non-profit, która informuje, edukuje i łączy działania związane z restauracją, finansowaniem i korzystaniem z dziedzictwa kulturowego.

Oprócz powszechnego przekonania, że ​​troska o zabytki ma sens, doceniamy też fakt, że Instytut jest również przedsiębiorstwem społecznym i zatrudnia osoby, którym ze względu na stan zdrowia trudniej jest odnaleźć się na rynku pracy.

Nasze preparaty do impregnacji Bochemit znalazły zastosowanie m.in. przy renowacji spalonego Libušína na Pustevnach w Beskidach, przy rekonstrukcji Historycznego budynku Muzeum Narodowego w Pradze czy przy budowie repliki  kościoła Bożego Ciała w Trzyńcu-Gutach.

Jesteśmy dumnym członkiem tych instytucji:

obrázek eurochlorAsociace českých a slovenských zinkoven    nanoprogres  Nickel REACH Consortia  nano asociace  Svaz Chemického Průmyslu ČR  Zinc Reach  Cadmium reach consortium  The European Chemical Industry Council