Historyczny widok na współczesny zakład Bochemie a.s.

Wspieramy konserwację zabytków w Republice Czeskiej

Drewno było podstawowym materiałem budowlanym od niepamiętnych czasów. W idealnych warunkach może nam służyć dziesiątki, setki, a w niektórych przypadkach tysiące lat.

Z dumą podziwiamy umiejętności naszych przodków patrząc na zabytkowe budynki i inne dzieła sztuki, których jest w Czechach naprawdę bardzo dużo. Oprócz zamków, pałaców i fortec, znajdują się tu również kościoły, klasztory, kaplice, parafie, kamienice i domy mieszczan, wiejska architektura ludowa, budynki techniczne i przemysłowe, teatry, muzea, kolumny morowe, krzyże, krzyże przydrożne zwane Boża Męka itp. Według Narodowego Instytutu Zabytków jest ich około 40 000 ocenianych jako prawdziwe zabytki kultury. Stosując produkty Bochemit dokładamy wszelkich starań, aby skutecznie chronić nowe drewno przed szkodnikami, a także ratować zaatakowane struktury, między innymi w zabytkowych obiektach.

A ponieważ los zabytków nie jest nam obojętny, w tym roku cieszymy się z dalszego wspierania projektów Instytutu Zabytków i Kultury. Jest to organizacja typu non-profit, która zarządza czasopismem PROPAMÁTKY, publikuje czasopismo o tej samej nazwie, prowadzi portal informacyjny, organizuje konferencje, realizuje projekt finansowania dziedzictwa kulturowego MÁME VYBRÁNO, oferuje doradztwo w ramach finansowania projektów z zakresu renowacji zabytków i przedstawia ciekawe miejsca podczas wystaw objazdowych. Doceniamy też fakt, że Instytut jest również przedsiębiorstwem społecznym i zatrudnia osoby, które z powodu swojej sytuacji zdrowotnej mają mniejszą możliwość przydatności na rynku pracy. Podchodzi do nich indywidualnie i szanuje ich potrzeby.

Życzymy Instytutowi i redakcji zadowolonych czytelników oraz uczestników konferencji, hojnych darczyńców i wielkiego sukcesu w ich pracy.

Jesteśmy dumnym członkiem tych instytucji:

obrázek eurochlorAsociace českých a slovenských zinkoven    nanoprogres  Nickel REACH Consortia  nano asociace  Svaz Chemického Průmyslu ČR  Zinc Reach  Cadmium reach consortium  The European Chemical Industry Council