Historyczny widok na współczesny zakład Bochemie a.s.

Wykładaliśmy na Uniwersytecie Czech Zachodnich w Pilźnie

Dzięki wieloletniej współpracy z Czeską Izbą Autoryzowanych Inżynierów i Techników Budowlanych mieliśmy okazję prowadzić wykłady na Wydziale Nauk Stosowanych Uniwersytetu Zachodnich Czech (FAV ZČU) w Pilźnie.

Wykład na temat „Impregnacja (ochrona chemiczna) drewna konstrukcyjnego” został opracowany dla studentów kierunku Budownictwo w ramach przedmiotu Drewniane konstrukcje II, a wygłosił go inż. Luděk Vejvar, Ph.D.

Studenci dowiedzieli się od nas, dlaczego nie należy lekceważyć w nowo powstałych budynkach czy przy rekonstrukcjach nie tylko obiektów drewnianych zapobiegania inwazji szkodników (owadów, grzybów, pleśni) już na etapie projektowania, co wziąć pod uwagę, przy wyborze środków impregnujących , jakie czynniki wpływają na jakość wykonanej impregnacji i jakie są najnowsze trendy w chemicznej ochronie drewna. Wszystko to w połączeniu z praktycznymi przykładami i doświadczeniem, które zdobyliśmy w ciągu 50 lat działalności w tej dziedzinie.

Absolwenci kierunku na Wydziale Inżynierii Lądowej Uniwersytetu Czech Zachodnich w Pilźnie uzyskają ogólne wykształcenie w dziedzinie budownictwa, prowadzące do samodzielnego projektowania, zabezpieczenia konstrukcji i użytkowania budynków. Znajdą zastosowanie w zakresie planowania, projektowania, przygotowania i realizacji budowli oraz produkcji materiałów budowlanych. Wierzymy, że informacje, które im przekazaliśmy, będą przydatne w ich przyszłej praktyce.

Jesteśmy dumnym członkiem tych instytucji:

obrázek eurochlorAsociace českých a slovenských zinkoven    nanoprogres  Nickel REACH Consortia  nano asociace  Svaz Chemického Průmyslu ČR  Zinc Reach  Cadmium reach consortium  The European Chemical Industry Council