Historyczny widok na współczesny zakład Bochemie a.s.

Zespół Bochemie przejął władzę nad smoczym statkiem

W sobotę 24 sierpnia zespół Bochemie wziął udział już w ósmym roku atrakcyjnego wyścigu smoczych łodzi na Odrze w Bohuminie.

Oryginalne statki z głowami i ogonami smoków wymagają też niekonwencjonalnych nazw załogi. Oprócz zespołu Bochemie, były tu takie drużyny jak Fast Taps, Smoczek Soptík, Zicherka, Našrot, Bonadraci, Straż Pożarna Vrbice, Szpital Bohumín, załoga Urzędu Miasta Bohumín i polska drużyna Meander. W tym roku 15 drużyn rywalizowało nie tylko z Odrą (200 m w górę rzeki), ale także z silnymi rękami przeciwników.

Każda łódź pomieści maksymalnie 22 stylowo ubranych zawodników, w tym jednego sternika, jednego perkusistę i dwudziestu wioślarzy, z których czterej muszą być kobietami. Najważniejszą rzeczą w wyścigu jest współdziałanie wszystkich wioślarzy, synchronizację wiosłowania powinien ułatwić im perkusista. I ktokolwiek próbował swych sił, ten wie, że to nie jest nic łatwego. W dodatku w tym roku było w rzece więcej wody, więc wyścig był bardziej wymagający fizycznie.

Wyścig wygrał zespół Meander, wioślarze z Polski, którzy byli doskonale zsynchronizowani, zespół Bochemie zajął piękne, piąte miejsce.

Jesteśmy dumnym członkiem tych instytucji:

obrázek eurochlorAsociace českých a slovenských zinkoven    nanoprogres  Nickel REACH Consortia  nano asociace  Svaz Chemického Průmyslu ČR  Zinc Reach  Cadmium reach consortium  The European Chemical Industry Council