Historyczny widok na współczesny zakład Bochemie a.s.

Referencje

Od środków czyszczących po recykling paliwa rakietowego

W przeciągu historii firma zajmowała się bardzo różnorodną produkcją. Szeroka paleta naszych produktów obejmuje sacharynę, farby dziegciowe i cynkowe, środki przeciwko pluskwom, koszulki do lamp gazowych lub krzem polikrystaliczny. Nasi doświadczeni chemicy potrafili poradzić sobie z rozwojem technologii do produkcji chloraminy i aspiryny. Firma przyniosła na rynek znaną markę Savo i wybudowała pozycję jednego z najsilniejszych środkowoeuropejskich producentów markowych produktów dla gospodarstwa domowego. Sukcesy odnosimy już niemal 50 lat również w zakresie środków do pielęgnacji metali. Nasz wyrób Feropur  jest stosowany na całym świecie. Znaczną część naszej produkcji tworzą też masy akumulatorowe, które dostarczamy największym amerykańskim, europejskim, azjatyckim i arabskim producentom baterii kieszeniowych. Do naszych najnowszych sukcesów należy produkcja monokrystalicznego tlenku cynku i produkcja nadchloranu amonu w ramach recyklingu paliwa rakietowego.

Praca z paliwem rakietowym jest dla nas wyzwaniem. Dzięki wynalazkowi nowej technologii recyklingu nadchloranu amonu z przeterminowanego paliwa odzyskujemy we współpracy z firmą Eruca tysiące ton tego cennego surowca rocznie. Nasza technologia recyklingu jest przyjazna dla środowiska i jest konkurencyjną alternatywą historycznego spalania.

Co osiągnęliśmy

Do naszych pierwszych globalnych sukcesów należy sztuczny słodzik sacharyna i jeden z najpowszechniej stosowanych leków - aspiryna. Te produkty już przed wojną eksportowaliśmy na cały świat. Następnie olbrzymi sukces marki Savo, za pośrednictwem której udało się nam stworzyć kategorię produktową środków przeciwko pleśniom. Savo rozrosło się do całej rodziny środków dezynfekcyjnych i czyszczących dla gospodarstw domowych i zdobyło dominującą pozycję na rynkach szeregu krajów Europy środkowej i wschodniej. Wielki sukces odnieśliśmy też ze środkami dezynfekcyjnymi dla służby zdrowia, Chloramin, Septoderm, Desam, Despray, Chiroseptol i Chirosan. Nasza kompletna rodzina wyrobów do stosowania w służbie zdrowia opanowała jedną czwartą rynków w Republice Czeskiej. Słowacji i Polsce, udało się jej dostać na rynki w Turcji i Wietnamie.

Czy wiesz, że ...

 

 

prześcieradła wybielone Savem Perex 40x owinęłyby równik?

zdezynfekowaliśmy tyle wody pitnej, ile wystarczyłoby dla Republiki Czeskiej na 23 lata?

 

Feropurem pokryliśmy tyle drutów, że sięgnęłyby z Ziemi na Księżyc i jeszcze 7x owinęłyby go?

 

Bochemitem ochroniliśmy tyle metrów sześciennych drewna, że moglibyśmy wybudować stos drewna o szerokości 1m i wysokości 0,5m, która prowadziłaby wzdłuż całego Wielkiego Muru Chińskiego?

eksportujemy produkty w sumie do 29 krajów na 3 kontynentach, oprócz większości krajów Europy i USA nasze wyroby zdobyły też rynki azjatyckie, na przykład w Turcji, Wietnamie, Korei, Japonii, Chinach i Indiach?

 


 

 Certyfikaty i członkostwa 

Spójrz na certyfikaty, które otrzymaliśmy i instytucje, których jesteśmy członkami. 

Pokaż więcej

Interesują Cię bliższe informacje o produktach, które wyprodukowaliśmy i o naszym doświadczeniu?

Skontaktuj się z nami. Chętnie poinformujemy.

Chciałbym skontaktować się telefonicznie/drogą mailową: 
Marta Anyż
Regionalny manager sprzedaży
tel.: +48 602 135 113
marta.anyz@bochemie.pl

Chciałbym otrzymać więcej informacji:

*

* gwiazdką oznaczone pola są obowiązkowe

Jesteśmy dumnym członkiem tych instytucji:

obrázek eurochlorAsociace českých a slovenských zinkoven    nanoprogres  Nickel REACH Consortia  nano asociace  Svaz Chemického Průmyslu ČR  Zinc Reach  Cadmium reach consortium  The European Chemical Industry Council